Müzik ve Ruh İlişkisi Nedir?

Müzik ve Ruh İlişkisi Nedir? Her çeşit müzik dinleyen insanlarız aslında. Farkında olmadan caddede yürürken, kuaförde fön işçin sıra beklerken, otobüste giderken yanımızda dikilen gencin kulaklığından gelen müzik ile hiç farkında olmadan çeşit çeşit müzik dinleyip bunların ruh hallerine de bürünüyoruz. Nasıl mı  bu yazımızda bu soruya yanıt verip müzik ve ruh ilişkisini sizler için ele alacağız.

MÜZİK VE RUH İLİŞKİSİ

Müzik ve Ruh İlişkisi Nedir
Müzik ve Ruh İlişkisi Nedir

Her zaman duyduk belki de bu meşhur cümleyi müzik ruhun gıdasıdır.:) Peki gerçekten öyle mi ve gerçekten müzik ruhumuz ile bahsedildiği gibi alakalı mı gibi sorularınıza bu yazımızda yanıt bulmaya çalışacağız. Şimdi bakalım uzmanlara göre müzik bize ne gibi yararlar ve zararlar sunuyor.

Yapılan bazı araştırmalara göre müzik bizlerde duygu değişimlerine neden olan bir ilaç gibi etki ediyor. Mutlu hissettiğimiz zamanlarda dinlediğimiz duygusal ve ağır müzikler bizleri olumsuz etkileyip beynimizde olan kötü anıları ortaya çıkartıp mutsuz olmamıza neden oluyormuş. Aynı şekilde mutsuz bir anımızda hareketli ve mutlu bir şarkı dinlediğimizde de beynimiz mutlu anlarımızı hatırlayıp bize güzel anılarımızı sunuyor.

Özellikle filmlerden aklımıza kalan korku ve gerilim müzikleri de nerede duyarsak duyalım alışkanlıktan dolayı içimizde bir ürperti bir korku hali de ortaya çıkar. Bu  gibi durumlarda kendimize bu durumun gerçek olmadığı sinyalini göndererek içinde bulunduğumuz ruh halinden çıkmayı kendinize görev edinmelisiniz. Dinlediğiniz her müzik ruhunuzu ve hayatınızı etkiler unutmayın ! 

0 0 Oylar
İLANI PUANLA
Abone Ol
Bildir
guest
1 Mesaj
En eski
En yeni En Çok Oylananlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm mesajları görüntüle
trackback

[…] Düğün Hazırlıkları İçin Bilinmesi Gerekenler DetaylarMüzik ve Ruh İlişkisi Nedir? […]